close
تبلیغات در اینترنت
بدون نيروي جاذبه چه بر سر ما خواهد آمد؟
loading...

irnetnews

خبرگزاري آريا – نيروي جاذبه يکي از ۴ نيروي اصلي تشکيل دهنده طبيعت است. نيروي جاذبه يا گرانش در مقياس‌هاي بزرگ اجسام، از نظر الکتريکي خنثي هستند. وب‌سايت گجت نيوز – جمشيد اللهويردي‌پور: نيروي جاذبه يکي از ۴ نيروي اصلي تشکيل دهنده طبيعت است. نيروي جاذبه يا گرانش در مقياس‌هاي بزرگ اجسام، از نظر الکتريکي خنثي هستند. گرانش همان پديده‌اي است که به آن جاذبه هم مي‌گوييم و باعث مي‌شود ما در هوا معلق نباشيم. از لحاظ علمي چنين چيزي غيرممکن است ولي قدرت تخيل ما انتها ندارد، اما چه اتفاقي…

بدون نيروي جاذبه چه بر سر ما خواهد آمد؟


بدون نيروي جاذبه چه بر سر ما خواهد آمد؟


خبرگزاري آريا – نيروي جاذبه يکي از ۴ نيروي اصلي تشکيل دهنده طبيعت است. نيروي جاذبه يا گرانش در مقياس‌هاي بزرگ اجسام، از نظر الکتريکي خنثي هستند.

وب‌سايت گجت نيوز – جمشيد اللهويردي‌پور: نيروي جاذبه يکي از ۴ نيروي اصلي تشکيل دهنده طبيعت است. نيروي جاذبه يا گرانش در مقياس‌هاي بزرگ اجسام، از نظر الکتريکي خنثي هستند.

گرانش همان پديده‌اي است که به آن جاذبه هم مي‌گوييم و باعث مي‌شود ما در هوا معلق نباشيم. از لحاظ علمي چنين چيزي غيرممکن است ولي قدرت تخيل ما انتها ندارد، اما چه اتفاقي مي‌افتد اگر نيروي جاذبه از کار بيافتد؟

در برخي از نقاط فضا مانند سياهچاله ها، جاذبه به قدري شديد است که هر جسمي حتي نور را به طرف خود مي‌کشد. ولي اگر به يکباره گرانش متوقف شود چه اتفاقي مي‌افتد؟ آيزاک نيوتن تا سال ۱۶۸۷، يعني تقريبا تا ۲۲ سال پس از درک مفهوم اساسي گرانش نتايج محاسبات خود را به طور کامل منتشر نکرد. در اين سال دستاوردهايش را در کتاب مشهور اصول که از آثار بزرگ اوست منتشر کرد.

از دلايلي که باعث مي‌‌شد او نتايج خود را انتشار ندهد، مي‌توان به دو دليل اشاره: يکي شعاع زمين، که براي انجام محاسبات لازم بود و آيزاک نيوتن آن را نمي‌دانست و ديگري، آيزاک نيوتن به‌طور کلي از انتشار نتايج کار خود ابا داشت زيرا مردي کمرو و درونگرا بود واز بحث و جدل نفرت داشت.

در صورت نابودي نيروي جاذبه چه بر سر ما خواهد آمد؟

جي باکي «jay buckey» پزشک و فصانورد ناسا، مي‌گويد:

“بدن ما با يک محيط گرانشي شبيه زمين سازگار شده است. اگر زمان زيادي در جايي مثل ايستگاه فضايي که گرانش وجود ندارد زندگي کنيم، بدن ما تغييراتي خواهد کرد. امروزه ثابت شده است که فضانوردان با کاهش توده استخواني، کاهش قدرت بافت عضلاني و همچنين تغييراتي در احساسشان از تعادل در فضا رو‌به‌رو مي‌شوند.”

kevin fong در اين باره مي‌گويد که نبود جاذبه مشکلات ديگري را نيز به همراه مي‌آورد. زندگي در شرايط بي‌وزني به‌دلايلي که دقيقا براي ما مشخص نيست، مي‌تواند تعداد گولبول‌هاي قرمز خون ما را کم کند که در اين صورت دچار نوعي کم خوني فضايي «space anaemia» مي‌شويم، زخم‌ها ديرتر بهبود مي‌يابند و سيستم ايمني بدن ما قدرت خود را از دست مي‌دهد. جايي که گرانش وجود ندارد يا خيلي کم است، حتي خواب ما هم دچار اختلال مي‌شود.

اين اتفاقات تنها مدت کوتاهي پس از مواجهه با فضا رخ خواهند داد، ولي باکي پرسش ديگري براي برخي از پرسش‌ها در رابطه با اتفاقاتي که بر سر سيستم‌هايي مانند ماهيچه‌ها، سيستم تعادل، قلب و رگ‌هاي قلب مي‌آيد، مطرح مي‌کند. باکي به يک آزمايش در اين رابطه اشاره مي‌کند که در آن گربه‌اي که يک چشم او را بسته بودند در فضا رشد مي‌کرد.

گربه روز به روز رشد مي‌کرد و بدن او کامل مي‌شد، ولي مدارهاي عصبي که بايد چشم بسته را به مغز وصل مي‌کردند، هيچ وقت رشد نکردند و تکامل نيافتند، زيرا چشم مربوطه هيچ پردازشي در مورد اطلاعات بصري انجام نداده بود. به‌نظر مي‌رسد که ساير اعضاي بدن ما نيز رفتاري مشابه را از خود نشان خواهند داد. اگر گرانش وجود نداشته باشد، اندام‌هايي مثل قلب، رگ‌ها و استخوان‌ها به شکلي کاملا متفاوت رشد مي‌کنند.

در صورت نابودي نيروي جاذبه چه بر سر ما خواهد آمد؟

کارن مسترز «karen masters»، ستاره‌شناسي از دانشگاه پورتسموت انگلستان است و به بررسي عواقب فيزيکي نبود جاذبه از منظر يک ستاره شناس پرداخته است. ولي مشکل اين است که زمين با سرعت خيلي زيادي دور خودش مي‌چرخد. مثل اين است که وزنه‌اي را به يک طناب وصل کرده باشيد و آن را دور خودتان بچرخانيد.

قطع نيروي جاذبه در اين حال باعث مي‌شود که تمام اشيا در امتداد خطي مستقيم از سطح زمين به پرواز در‌آيند. بنابراين اگر از روي بدشانسي زماني که گرانش خاموش مي‌شود در خيابان باشيد، حتما به آسمان مي‌رويد، از زمين خارج و نهايتا در فضا گم مي‌شويد. افرادي که در داخل ساختمان‌ها هستند از امنيت بيشتري برخوردارند زيرا ساختمان‌ها خيلي محکم به زمين متصل شده‌اند و حتي بدون جاذبه نيز آنها به زمين متصل خواهد ماند.

در صورت نابودي نيروي جاذبه چه بر سر ما خواهد آمد؟

در اين صورت اجسامي که بر روي زمين هستند، سنگيني و وزني نداشتند و از زمين به فضا مي‌پريدند و همانجا مي‌ماندند و باز نمي‌گشتند. آب‌هاي درياها در جاي خود نمي‌ماندند و به زودي در فضا پخش مي‌شدند. همچنين اگر نيروي جاذبه زمين نبود، هوايي که کره زمين را فرا گرفته برگرد زمين نمي‌ماند و مي‌رفت و زندگي براي موجودات به واسطه از بين رفتن هوا محال بود.

ابرها معلق مي‌ماندند و آب‌هايي که از زمين در اثر تبخير خورشيد بالا رفته بود، باز نمي گشت. باراني نمي‌باريد و برفي نبود. نه جويي در زمين يافت مي‌شد و نه رودي و دريايي در زمين باقي مي‌ماند. و بالاخره اينکه نابودي حيات در زمين قطعي به نظر مي‌رسيد. از شگفتي هاي ديگر نيروي جاذبه، اثر جاذبه زمين بر چرخه سلولي، است.

در صورت نابودي نيروي جاذبه چه بر سر ما خواهد آمد؟

مسترز مي‌گويد که عدم وجود گرانش در نهايت باعث نابودي زمين مي‌شود. زمين کم‌کم تکه‌تکه و قطعات آن در فضا شناور مي‌شود. همين بلا بر سر خورشيد هم مي‌آيد. ساير ستارگان موجود در جهان نيز سرنوشتي مشابه را تجربه خواهند کرد. با اين حال آنها خيلي دور هستند و ممکن است دريافت نورهاي گسيل شده قبلي آنها به شما چندين سالي طول بکشد.

درنهايت هيچ تجمع ماده‌اي مثل سياره‌ها، ستاره‌ها يا کهکشان‌ها را نمي‌توانيم در عالم ببينيم، فقط سوپي از اتم‌ها و مولکول‌ها خواهيم داشت که بي‌هدف به اين سو و آن سو مي‌روند هيچ اتفاق خاصي هم براي آن‌ها نمي‌افتد. البته همانطور که اشاره کرديم اين اتفاق هيچ وقت نمي‌افتد چرا که گرانش يکي از نيروهاي بنيادين طبيعت است.

در صورت نابودي نيروي جاذبه چه بر سر ما خواهد آمد؟

نيروي جاذبه ، يکي از چهار نيروي بنيادين جهان هستي

نيروي جاذبه يکي از چهار نيروي بنيادين حاکم بر جهان است. سه نيروي ديگر نيز به نوبه خود حياتي هستند. بدون وجود نيروهاي هسته‌اي ضعيف و قوي و نيروي الکترومغناطيس، اتمها در هم خواهند شکست. با اين حال گرانش شايد تنها نيروي بنيادين طبيعت است که ما هربار به هوا مي‌پريم و هرگاه مي‌دويم و راه مي‌رويم آن را احساس مي‌کنيم احتمالا به همين دليل است که ايده‌هاي ضدگرانشي جالب هستند و کشف امواج گرانشي، حتي اگر تاثير مستقيم و ملموسي بر روي زندگي ما نگذارد، هيجان انگيز و جذاب هستند.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

معرفی رشته های دانشگاهی خيلي مهم است که شما چه نگاهي به اين رشته داريد و چگونه اين آمادگي را در خود ايجاد کرده وب سایت دکتر مجید ظهرابی متخصص و جراح مغز و …وب سایت رسمی دکتر مجید ظهرابی،‌ مختصص و جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات ، حاوی مطالب آشنایی با مراحل وضع حمل و زایمان طبیعی جهت …بررسی زايمان، وضع حمل و نفاس طبيعي به شکل تخصصی جهت ماماها زايمان يك روند فيزيولوژيك بدو علم علوم فضايي و هوانورديحمایت‌های گسترده آمریکا از رژیم غاصب صهیونیستی باعث گشته میلیاردهادلار هزینه بر صفحه نخست اولدوز توریسمتمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به وب سایت اولدوز توریسم می باشدوب سايت رسمي دکتر حسين الهي قمشه ايفرازهائي از كلام استاد قرآن حكيم را به هزار چشم نگريسته اند و همچنان به هزار چشم زنانه زنان و حضرت فاطمهزنان در صدر اسلام مشارکت همه جانبه ای در جامعه داشتند و هیچ محدودیتی برای آنان نبود برای كنترل غریزه شهوت در سنّ نوجوانی یا جوانی چه …بي ترديد يکی از نيرومندترين غرايز، نيروي شهوت و غريزه جنسی است اين نيرو که از ابتداي راهنمای جابجایی و انتقال درختيكي از عوامل پيش بيني كننده موفقيت در انتقال، شكل منظم و متقارن تاج درخت مي باشد وب سایت دکتر مجید ظهرابی متخصص و جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات وب سایت رسمی دکتر مجید ظهرابی،‌ مختصص و جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات ، حاوی مطالب مفید زنانه زنان و حضرت فاطمه زنان در صدر اسلام مشارکت همه جانبه ای در جامعه داشتند و هیچ محدودیتی برای آنان نبوداما بنی صفحه نخست اولدوز توریسم تمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به وب سایت اولدوز توریسم می باشد سایت فروش عطر و عطر فروشی یار ،مطالب جالب و عکس عطر فروشی عطر فروشی ، پخش و فروش عطر در ایران ، سایت فروش عطر ، آدرس عطر یار ، آدرس نمایندگی عطر ایبرشم استفاده از قدرت ذهن بخش سوم تلقین عبارت است از عمل و یا فکری که وارد ذهن کسی میشود و یک فرایند ذهنی است که طرف ان را می مطالب مربوط به زمین شناسی ،کانی و سنگ اختصاصات مواد متبلور اجسام متبلور به خاطر داشتن شکل مخصوص ، سختی ، خاصیت ارتجاعی ، مقاومت وبلاگ یک مهندس دستورالعمل نگهداری و تعميرات سيستم ميكرو ژنراتور در كاركرد مناسب و بهينه يك سيستم، علاوه مدیریت بازاریابی هر دو طبقه خریدار بر سر توپ با بیشترین و کمترین ارجحیت ، توافق دارند اما همانطور که دیده می هفته نامه بین المللی آذرایرانچهارزبانه ترجمه متن، صفحات وب و اسناد ویراستار متن‌باز فارسی نسخهٔ ۰۱ هفته نامه بين المللي فرهنگي

مطلب بدون نيروي جاذبه چه بر سر ما خواهد آمد؟ در سایت مفیدستان


لینک منبع و پست :بدون نيروي جاذبه چه بر سر ما خواهد آمد؟
http://mofidestan.ir/%d8%a8%d8%af%d9%88%d9%86-%d9%86%d9%8a%d8%b1%d9%88%d9%8a-%d8%ac%d8%a7%d8%b0%d8%a8%d9%87-%da%86%d9%87-%d8%a8%d8%b1-%d8%b3%d8%b1-%d9%85%d8%a7-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%87%d8%af-%d8%a2%d9%85%d8%af%d8%9f/
نویسنده وبلاگ بازدید : 14 دوشنبه 06 دي 1395 زمان : 18:35 نظرات ()
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 98
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 2
 • آی پی دیروز : 3
 • بازدید امروز : 19
 • باردید دیروز : 4
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 19
 • بازدید ماه : 115
 • بازدید سال : 1,563
 • بازدید کلی : 5,344